epolmark.pl

Strona o aranżacjach, ogrodach i wnętrzach.

Lifestyle

Co zabrać na wakacje wyjeżdżając z dzieckiem?

Co zabrać na wakacje wyjeżdżając z dzieckiem?

Wakacje to czas relaksu i odpoczynku. Najczęściej rodzina z dziećmi wyjeżdża nad morze, gdyż jest to najlepsze miejsce, aby każdy mógł się wyciszyć i odprężyć. Wyjeżdżając z dzieciakami, należy jednak pamiętać o paru rzeczach. Co zabrać nad morze z dzieckiem?

Co zabrać na wakacje oprócz ubrań?

Pakowanie się na wyjazd wakacyjny zazwyczaj jest dość stresującym zajęciem, zważywszy, gdy jedzie się z dzieciakami. Trzeba pamiętać nie tylko o ubraniach, a na pewno przydadzą się i ciepłe i letnie ciuchy. Oczywiście okrycie na głowę jest obowiązkowe, do tego także klapki pod prysznic czy kapcie do chodzenia po kwaterze. Warto zapytać się w miejscu, w którym zarezerwowany jest nocleg, czy do dyspozycji gości są ręczniki i pościel. Zdarzają się jeszcze miejsca, w których takie standardy nie obowiązują, a więc jest to kolejny ekwipunek, który należy wziąć. Dla malucha dobrze jest zabrać jego własny kocyk, kołderkę i poduszkę, aby spał we własnej pościeli. Nie wolno zapomnieć o ręcznikach na plażę, jeśli wyjeżdża się nad morze lub kocu plażowym. Oczywiście obowiązkowy jest krem z filtrem i krem na komary czy oparzenia. Dobrze jest mieć ze sobą także niewielką apteczkę, która może się zawsze przydać.

Co zabrać nad morze z dzieckiem?

Planując wyjazd nad morze z dzieckiem, należy zadbać o rozrywkę dla malucha. Dużą część dnia na pewno będzie się spędzać na plaży, a więc na pewno przydadzą się zabawki do piaskownicy i do wody. Można kupić świetne zestawy, przy pomocy których dziecko będzie mogło budować zamki z piasku lub łowić muszelki. Na pewno przyda się parawan i parasol, pod którym maluch będzie mógł się schować od słońca. Niezbędny jest także kapelusz lub czapeczka i krem z filtrem minimum 50 SPF. Dobrze jest także pomyśleć, bez których zabawek maluch nie zaśnie. Warto wziąć ulubioną przytulankę, misia czy książeczkę, którą czyta się przed snem. W przypadku bardzo małych dzieci należy pamiętać o łóżeczku, wózku i nosidełku.

Jak zaplanować wakacje z dzieckiem?

Wyjazd z dzieciakami musi być dokładnie zaplanowany. Wszystko oczywiście zależy od wieku malucha. Ze starszymi dzieciakami nie ma większych problemów, gdyż znajdą one sobie zawsze jakieś zajęcie. Jednak mniejsze pociechy muszą mieć dobrze zaplanowany czas. Należy pamiętać, że pogoda nie zawsze będzie dopisywać, a więc warto zastanowić się, czy są jakieś rozrywki w mieście pod dachem. Dobrze jest sprawdzić, czy w danej miejscowości jest na przykład aquapark lub muzeum zabawek. Na pewno trzeba mieć alternatywę, jeśli maluch się będzie nudzić. Z najmłodszymi dziećmi lepiej jest wyjechać do mniejszej miejscowości, w której panuje cisza i spokój. W takich miejscach zazwyczaj jest wiele rodzin z dziećmi i maluchy od razu nawiązują znajomości. Jeśli planowany jest wyjazd za granicę, to należy pamiętać, aby nie wyjeżdżać do krajów, w których panują zbyt dokuczliwe upały. Lepiej takie wakacje zaplanować w nieco innym terminie, kiedy temperatury będą odpowiednie dla dziecka. Należy także pamiętać, aby wyjeżdżając za granicę zadbać o pokarm dla malucha, który w innym kraju może być niedostępny.

Udostępnij