epolmark.pl

Strona o aranżacjach, ogrodach i wnętrzach.

Lifestyle

Cordycpes dla biegaczy

Cordycpes dla biegaczy

Bieganie to aktywność fizyczna dostępna niemal dla każdego. jest to jeden z niewielu sportów, który nie wymaga (przynajmniej na początku) wielkich inwestycji finansowych. Wystarczą w miarę dobre buty i przygodę z bieganiem można rozpoczynać. Dla wielu osób początki biegowej przygody są trudne z powodu odczuwania silnego zmęczenia po treningu, które działa demotywująco. O tym, jak mu zaradzić przeczytacie poniżej.

Czy po treningu występuje wyłącznie zmęczenie fizyczne?

Wyróżniamy dwa rodzaje zmęczenia. Pierwszym jest zmęczenie fizyczne związane z intensywnością i długością trwania biegu. Drugie to zmęczenie umysłowe, do którego prowadzą monotonne treningi. O ile zmęczenie fizyczne wymaga różnorodnego oddziaływania w celu zapobiegania i redukcji, o tyle zmęczenie psychiczne jest podatne na profilaktykę. Jest nią przede wszystkim różnorodność tras biegowych tak, by nie dopuścić do monotonii potęgującej znużenie.

Cordyceps jako remedium na zmęczenie fizyczne

Cordyceps w przeszłości wykorzystywany był przez reprezentacje olimpijskie w celu wzmocnienia wydolności fizycznej organizmu a co się z tym wiąże z odczuwanym mniejszym zmęczeniem w trakcie wydłużonego treningu. Efekt ten uzyskiwany jest między innymi, w mechanizmie wzrostu wydolności płuc. Cordyceps umożliwia zwiększenie wydolności tlenowej płuc oraz wzrost ich możliwości wentylacji. Dodatkowo zwiększa pojemność tlenową krwi. 

Oczywiście nie należy zapominać o właściwościach immunostymulujących, które chronią biegaczy przed zapadaniem na infekcje nawet jeśli treningi odbywają się w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Jak biegacze powinni zażywać cordyceps Fohow?

Kluczem do sukcesu jest regularność. Cordyceps powinien być zażywany nieprzerwanie przynajmniej przez okres sześciu tygodni. Po tym czasie zauważalne będą efekty w postaci odczuwania mniejszego zmęczenia nawet po intensywnym treningu.

Cordyceps Trzy Klejnoty Feniks jest bezpieczny, bardzo dobrze tolerowany przez organizm. Nie powoduje żadnych skutków ubocznych, nie uczula i nie występują nietolerancje.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij