epolmark.pl

Strona o aranżacjach, ogrodach i wnętrzach.

Ogród

Hamak w ogrodzie – Trend na 2023?

Hamak w ogrodzie – Trend na 2023?

Przydomowy ogródek coraz częściej staje się integralnym miejscem wypoczynku. Hamak i jego późniejsze konfiguracje ze stelażem to dla wielu osób obowiązkowe narzędzie rekreacji. Czy to oznacza, że hamak stanie się nieodłącznym elementem ogrodowej infrastruktury wypoczynkowej w 2023 roku?

Zalety hamaka — dlaczego warto go mieć?

Dawniej montaż hamaka wymagał zawieszenia na dwóch drzewach. Dziś nawet to kryterium nie musi zostać spełnione. Hitem ostatnich miesięcy jest hamak ogrodowy ze stelażem, który zajmuje niewiele miejsca, jest funkcjonalny i co najważniejsze — można go łatwo przetransportować w dowolne miejsce. Nowoczesne hamaki gwarantują bezpieczeństwo i całkiem dużą nośność. Niektóre modele mogą udźwignąć nawet 200 kilogramów. Takiej wytrzymałości nie zapewni nawet najlepsza, podwieszana ławka. Hamak staje się też integralnym elementem ogrodowej aranżacji, gdyż jego kolejne wariacje posiadają coraz to ciekawszy pod względem aranżacyjnym stelaż.

Jak wybrać hamak do ogrodu?

Wybierając odpowiedni hamak ogrodowy ze stelażem, należy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych parametrów:

  • Nośność — to kryterium już znamy, ale warto na nie zwrócić uwagę. Hamaki o największej nośności wyposażone są w stalowy lub drewniany stelaż, który jest dość ciężki, ale za to stabilny i bezpieczny.
  • Materiał wykonania — hamak powinien być wykonany z materiału odpornego na działanie wody i promieniowania ultrafioletowego. Dzięki temu zachowuje właściwą sob
  • ie wytrzymałość i estetyczny wygląd przez długi czas.
  • Stelaż — najlżejsze konstrukcje to te, które powstają z tworzywa sztucznego. Są elastyczne, aczkolwiek nie zapewniają tak dużej wytrzymałości, jak stelaże drewniane lub stalowe. Te pierwsze wymagają okresowej konserwacji, ale za to ładnie zlewają się z aranżacją ogrodu.
  • Powierzchnia leżenia — niektóre hamaki ogrodowe ze stelażem są na tyle duże, że może na nich leżeć jednocześnie kilka osób. Jeśli ktoś lubi spędzać czas we dwoje lub ma dużą rodzinę, koniecznie powinien taki model przetestować.
  • Obrobione krawędzie — przy wyborze właściwego modelu warto postawić na hamak z obszytymi krawędziami. Dzięki temu są one mniej podatne na prucie.
  • Liny — im jest ich więcej, tym oczywiście lepiej. Hamak ogrodowy ze stelażem, który posiada dużo lin, ma większą nośność i stabilnie utrzymuje ciężar ciała w pozycji leżącej.

Czy hamak ze stelażem podbije przydomowe ogrody w 2023 roku? Wszystko na to wskazuje! Dlatego już teraz warto przyjrzeć się najciekawszym ofertom i porównać je pod kątem cenowym.

Udostępnij