epolmark.pl

Strona o aranżacjach, ogrodach i wnętrzach.

Dom

Jak urządzić małe mieszkanie stylowo i nowocześnie?

Jak urządzić małe mieszkanie stylowo i nowocześnie?

Projektowanie wnętrz nie jest prostą sprawą. Trzeba wszystko dobrze zaplanować, aby pomieszczenie było funkcjonalne, praktyczne, a przy tym stylowe i eleganckie. Jak urządzić małe mieszkanie, aby znalazła się w nim sypialnia, salon i gabinet? Gdzie szukać inspiracji? Może lepiej zatrudnić projektanta wnętrz?

Jak urządzić małe mieszkanie 40 m?

Mieszkanie o powierzchni 40 m2 jest idealnym miejscem dla jednej osoby. Choć czasami na takiej powierzchni mieszkają także trzyosobowe rodziny. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku można odpowiednio zaaranżować wnętrze, aby znalazło się miejsce do spania, odpoczynku, pracy i nauki. Inspiracji można szukać w internecie na portalach wnętrzarskich. Jest także bardzo wiele wpisów blogowych czy forów tematycznych dotyczących aranżacji pomieszczeń, dzięki czemu jest w czym wybierać. Wiele osób robi zdjęcia i zamieszcza je bezpłatnie, aby inni mogli skorzystać z pomysłów na urządzenie małego mieszkania. Na pewno podczas wyboru mebli i dodatków należy przyłożyć dużą uwagę do jakości wykonania. Dobrze jest postawić na meble funkcjonalne, takie jak na przykład łóżko piętrowe, pod którego spodem znajduje się biurko lub szafa. Świetnym pomysłem jest także kupno łóżka zamykanego w szafie, które rozkłada się jednym ruchem przed snem. Jest wiele tego typu udogodnień, z których warto skorzystać, urządzając małe mieszkanie.

Jak urządzić małe mieszkanie 40 m – samodzielnie czy z pomocą specjalisty?

Wiele osób zastanawia się, czy urządzić samodzielnie mieszkanie, a może wynająć do tej roli architekta wnętrz? Ta druga opcja jest dobrym rozwiązaniem, choć nieco kosztownym. Dlatego warto spróbować swoich sił samodzielnie i zaaranżować choć jeden pokój. Oczywiście należy wszystko dokładnie przemyśleć i zaplanować. Na początku trzeba zmierzyć dokładnie wymiary pomieszczenia. W przypadku kuchni najlepszym rozwiązaniem jest zakup mebli na wymiar. Dzięki temu będzie można zabudować ściany od podłogi do sufitu, zyskując mnóstwo miejsca do przechowywania. Takie rozwiązanie sprawdzi się także w przedpokoju i sypialni. W obu pomieszczeniach szafa na wymiar będzie najlepszą opcją. Urządzając niewielkie pomieszczenia, dobrze jest postawić na jasne kolory, które optycznie powiększają przestrzeń. W salonie czy przedpokoju można powiesić duże lustro, które także świetnie będzie się prezentować.

Jak zaaranżować miejsce do pracy w małym mieszkaniu?

Mieszkanie o powierzchni 40 m nie jest duże, jednak można w nim zaaranżować pokój dzienny z sypialnią, pokój dla dziecka, a także wydzielić przestrzeń do pracy. Dobrze jest zrobić na takiej powierzchni aneks kuchenny połączony z salonem, dzięki czemu zyskuje się dużą przestrzeń. Aby wydzielić miejsce do pracy, wystarczy postawić niewielką ściankę działową lub parawan, który będzie oddzielać pokój od biurka. W takim przypadku można wybrać składane biurko zamontowane na ścianie, które będzie używane jedynie w razie potrzeby. W sklepach meblarskich dostępnych jest bardzo wiele praktycznych mebli, które doskonale nadają się do małych mieszkań.

PRACOWNIAFORMA

Udostępnij