epolmark.pl

Strona o aranżacjach, ogrodach i wnętrzach.

Dom

Jak wybrać odpowiednie łóżko dziecięce?

Jak wybrać odpowiednie łóżko dziecięce?

Zakup łóżka dziecięcego jest dla rodziców sporym wyzwaniem, natomiast dla ich pociechy stanowi poważną zmianę w życiu. Często taki zakup wiąże się też z przeprowadzką do własnego pokoju. Wybór mebla powinien być dobrze przemyślany. Ważne jest to, aby postawić na produkt solidny, wygodny, a zarazem bezpieczny dla malucha.

Na co zwracać uwagę przy wyborze łóżka dziecięcego?

Najważniejsza jest sama konstrukcja łóżka. Powinna być wykonana z solidnych i wytrzymałych materiałów, które nie ulegną zbyt szybko zniszczeniu. Warto pamiętać, że mebel ten służy maluchom nie tylko do spania, ale również codziennej zabawy. Istotne jest więc bezpieczeństwo danego produktu. W ofercie producentów znajdują się łóżka polakierowane bezpiecznymi preparatami, pozbawionymi toksyn. Przed zakupem łóżka dla dzieci należy też sprawdzić krawędzie ramy. Powinny być one gładkie i zaokrąglone.

Jaki wymiar łóżka dziecięcego będzie odpowiedni?

Wygoda użytkowania łóżka zależy w dużej mierze od jego wymiarów. Należy je oczywiście dostosować do wieku dziecka. W przypadku 2-latka odpowiedni okaże się mebel o wymiarach 140 x 70 cm. Dla nieco starszego malucha w wieku 4 lat dobry będzie model o wymiarach 160 x 80 cm. Dzieciom w wieku szkolnym zalecane są natomiast łóżka o wymiarach 180 x 90 cm. Rodzice powinni zwrócić uwagę nie tylko na wiek, ale też wzrost swojej pociechy. Dzieci bardzo szybko rosną, a więc dobrym rozwiązaniem jest zakup nieco większego modelu. Duże łóżko okaże się nie tylko wygodniejsze, ale będzie też towarzyszyło maluchowi przez dłuższy czas. Ciekawą opcją jest też model rosnący wraz z dzieckiem, a więc ten o regulowanej długości.

Łóżka dziecięce- propozycje

Dużą popularnością cieszą się między innymi łóżka o różnych ciekawych kształtach, na przykład łóżka-domki czy te przypominające samochody wyścigowe. Takie produkty z pewnością spodobają się każdemu małemu dziecku. Są wyjątkowo atrakcyjne wizualnie i pobudzają wyobraźnię. Rodzice często wybierają meble przedstawiające ulubionych bohaterów z dziecięcych bajek jak na przykład: Kubuś Puchatek, Kraina Lodu, Psi Patrol czy Świnka Peppa. Jeżeli jednak chcemy, żeby łóżko posłużyło malcowi przez kilka lat i było rozwiązaniem bardziej uniwersalnym, wówczas postawmy na klasyczny model biały czy w kolorze drewna.

Warto poświęcić trochę czasu na wybór najlepszego łóżka dziecięcego. Co ważne, komfortowy i spokojny sen wpływa na rozwój maluchów już od najmłodszych lat. Wyspane dziecko będzie chętnie odkrywało świat i stawiało czoła nowym wyzwaniom.

Udostępnij