epolmark.pl

Strona o aranżacjach, ogrodach i wnętrzach.

Lifestyle

Jaki rodzaj zabudowy balkonu wybrać

Jaki rodzaj zabudowy balkonu wybrać

Zarówno w domach, jak i mieszkaniach w bloku można spotkać się z balkonami i tarasami. W obu przypadkach jednak przydaje się zabudowa balkonu. Z jednej strony pozwala na odpoczynek tam przez cały rok, a z drugiej zapewnia bezpieczeństwo (szczególnie dzieci), chroni przed chłodem i odgradza od hałasu. Jednak na jaki system warto się zdecydować?

Bezramowa zabudowa balkonu

Na chwilę obecną najpopularniejsze są zabudowy bezramowe. Idealnie pasuje do najnowszych trendów elewacyjnych. Jednocześnie możemy liczyć tutaj na lekkość, piękno oraz możliwość lepszych widoków z balkonu.

Sporą zaletą jest to, że system bezramowy chroni budynek. Latem pozostawiamy szczeliny, które pozwalają na swobodny przepływ powietrza. Zimą zatykamy je uszczelkami, dzięki którym nie tracimy ciepła. Poza tym sama konstrukcja jest trwała i może dobrze służyć przez długi czas.

Ramowa zabudowa balkonu

Jednak także ramowa zabudowa posiada swoich zwolenników. Podobnie jak bezramowa dobrze chroni przed hałasem oraz zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Poza tym otrzymujemy dodatkową przestrzeń, którą możemy dowolnie wykorzystać.

Jest to też bezpieczne rozwiązanie. Dzieci mogą swobodnie bawić się na balkonie i nie ma obaw, że otworzą okno czy wypadną. Sam system jest wykonany z solidnych materiałów, które są proste w konserwacji, a jednocześnie dobrze wyglądają.

Zabudowa tarasu i loggi

Oczywiście poza balkonem można także zabudowywać taras czy loggę. W pierwszym przypadku uzyskujemy większą przestrzeń mieszkalną, z której możemy korzystać o każdej porze roku. A jednocześnie zimą chroni nas to przed utratą ciepła. Poza tym staje się to też dodatkową ochroną przed włamaniem. Szkło hartowane jest wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne czy zmienne temperatury.

Za to w przypadku loggi możemy uzyskać miejsce na salon z pięknym widokiem lub przestrzeń do rozrywki. Zabudowa może przyczynić się do ograniczenia dźwięków z zewnątrz, co pozwoli nawet na przyjemniejszy odpoczynek. Profile chronią też przed zmienną pogodą. Sami możemy przekonać się, że taka dodatkowa przestrzeń może się przydać i pozwoli lepiej rozplanować układ całego mieszkania.

Profesjonalnie wykonana zabudowa

Bez względu na wybór zabudowy balkonu zawsze warto zwracać się do fachowców o wykonanie tego zadania. Dzięki temu mamy pewność, że będzie to wykonane doskonale, więc korzystanie z balkonu stanie się prawdziwą przyjemnością o każdej porze roku. Profesjonalna firma Szklanorama zajmie się wszystkimi etapami od projektu, aż po montaż.

Udostępnij