epolmark.pl

Strona o aranżacjach, ogrodach i wnętrzach.

Lifestyle

Jakie biurko do pokoju?

Jakie biurko do pokoju?

Biurko służy już nie tylko do nauki, lecz coraz częściej wykorzystywane jest również do pracy zdalnej. Wybór odpowiedniego modelu wpływa nie tylko na estetyczny wygląd pokoju, lecz również na komfort użytkowania. Czym się kierować, dobierając biurko do pokoju?

Nowoczesne czy klasyczne?

Biurka do pokoju najogólniej można podzielić na klasyczne oraz nowoczesne. Biurka klasyczne charakteryzują się cięższą konstrukcją, posiadają również wiele przegródek i szufladek, w których można przechowywać rzeczy osobiste. Niektóre z nich są zamykane na klucz, co stanowi dobre zabezpieczenie na przykład dla dokumentów. Tymczasem biurka nowoczesne są lżejsze w odbiorze wizualnym, jednak bardzo często wyposażone są jedynie w 1-2 szufladki bądź małe półeczki. Jeśli zależy nam na większym komforcie pracy, warto wybrać biurka klasyczne. Istnieje możliwość zakupu modelu, który dobrze będzie prezentował się nie tylko w elegancko urządzonych pokojach, lecz również w tych nieco bardziej nowoczesnych.

Biurka regulowane- dla rodziców i dzieci

Osoby pracujące zdalnie powinny wyposażyć się w biurko, które znacznie poprawi komfort ich pracy. Z drugiej strony, w przypadku ograniczonej powierzchni, warto wybrać mebel, który posłuży zarówno rodzicom, jak i dzieciom. Biurka z regulowanym blatem można dopasować nie tylko do swojego wzrostu, ale również sposobu pracy- na stojąco bądź na siedząco. Decydując się na biurko regulowane, dobrze wybrać elektryczny mechanizm sterowania, co znacznie ułatwi dopasowywanie wysokości blatu.

Biurko duże czy małe?

Większość osób decyduje się zakupić biurko o standardowych wymiarach, jednak na rynku dostępne są również znacznie większe biurka, które sprawdzą się zwłaszcza w przypadku pracujących z dużą liczbą dokumentów papierowych oraz uczniów. Tego rodzaju meble stanowią idealne rozwiązanie do przestrzennych pokoi, lecz jednocześnie są zaprojektowane w taki sposób, aby nie powodować efektu przytłoczenia.

Biurko do pokoju- jaka głębokość będzie odpowiednia?

Optymalna głębokość biurka do pracy czy do nauki wynosi 80 cm, jednak jest to wartość przybliżona, która możemy się jedynie posiłkować, wybierając odpowiedni mebel. Wiele zależy jednak od metrażu pokoju oraz naszych potrzeb. Niektórzy lubią bądź muszą pracować przy głębszych biurkach, natomiast jeśli w codziennej pracy wykorzystujemy jedynie laptop, a nasz pokój nie jest zbyt duży, można zdecydować się na nieco węższy mebel. Dopasowanie głębokości biurka pozwoli optymalnie wykorzystać przestrzeń i poprawić komfort pracy.

Udostępnij