epolmark.pl

Strona o aranżacjach, ogrodach i wnętrzach.

Dom

Kiedy stosować osłonkę na doniczkę?

Kiedy stosować osłonkę na doniczkę?

Ceramiczne osłonki na donice znajdują szereg zastosowań w dekoracji domu, tarasu czy ogrodu. Oprócz walorów estetycznych należy docenić ich praktyczną stronę. Kiedy zatem możemy stosować osłonkę na doniczkę?

Osłonka na doniczkę to dekoracyjny w formie pojemnik, do których możemy włożyć donicę z rośliną. Osłonki mają przede wszystkim ozdobny charakter, dlatego nabywamy je po to, aby podkreślić aranżacje mieszkania charakterystycznym detalem. Osłonki, w przeciwieństwie do doniczek, nie mają otworów służących do odprowadzania nadmiaru wody. Z uwagi na ten fakt, nie musimy umieszczać ich już na podstawce. Osłonka na doniczkę w zasadzie spełnia funkcję zabezpieczenia przed wyciekiem wody z doniczki.

Kiedy warto zastosować osłonkę na doniczkę?

Osłonki dają nam wiele możliwości, jeżeli chodzi o dekorację otoczenia zarówno Do wewnątrz, jak i na zewnątrz. Dzięki osłonkom możemy zmienić wygląd wnętrza bez potrzeby przesadzania rośliny. W zależności od nastroju, okoliczności przyrody, świątecznego wystroju czy pory roku możemy przy pomocy różnych zestawów i kombinacji osłonek dokonać całkowitej zmiany anturażu. Przy doborze odpowiedniej kolorystyki osłonek ceramicznych możemy wprowadzić wokół siebie nastrój Bożego Narodzenia, wiosny, jesienną aurę czy wakacyjnego słońca. Dzięki wymiennym osłonkom możemy tematycznie dekorować mieszkanie, recepcję w hotelu, hol w biurze czy urzędzie.

Ekspresowa zmiana kompozycji nasadzeń

Odpowiednio dobrana, adekwatnej wielkości osłonka na doniczkę może pomóc w utworzeniu kompozycji z wielu kwiatów, które we wspólnym nasadzeniu nie mogłyby funkcjonować. Dzięki dużej, ceramicznej osłonie możemy połączyć w estetycznie wyglądającą całość kwiaty i rośliny różnej wielkości i wymagające różnej pielęgnacji oraz nawadniania.

  • Osłonki są wręcz niezbędne przy roślinach takich jak storczyk, którego system korzeniowy jest tak rozbudowany, że utrudnia bezpieczne przesadzenie do nowej doniczki. Osłonka na doniczkę może być dobrana w kolorze współgrającym lub kontrastującym z kwiatostanem orchidei i można ją wymieniać w dowolnym momencie.
  • Ceramiczna osłona sprawdza się doskonale przy bylinach, które po przekwitnięciu wyrzucamy najczęściej razem z pojemnikiem, w jakim zakupiliśmy roślinę.

Ceramiczna osłona na donicę nie tylko do kwiatów

Osłony są na tyle wszechstronnymi i użytecznymi przedmiotami, że dla osób z wyobraźnią nie ma ograniczeń w ich zastosowaniu. Kolorowe, ceramiczne pojemniki służyć mogą jako podstawa do kompozycji z kwiatów ciętych, suszonych, stroików świątecznych czy wreszcie okolicznościowych dekoracji nagrobków.

Udostępnij