Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Płyty PIR – najbardziej efektywna izolacja termiczna dachu

Lifestyle Data publikacji - 4 października 2023 Autor - Redakcja epolmark.pl
Płyty PIR


Niedocieplony właściwie dach powoduje znaczne straty ciepła, a co się z tym wiąże, wyższe rachunki za ogrzewanie. Dlatego tak ważne jest jego zabezpieczenie za pomocą odpowiedniej izolacji termicznej. Na rynku dostępne są rozmaite materiały termoizolacyjne, jednak najlepsze efekty dają płyty PIR na dach. Doskonale sprawdzają się one przy skośnych, ale też płaskich dachach. Co więcej, można je stosować przy różnych konstrukcjach i materiałach, z jakich zrobione są zadaszenia i montować zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz dachu.

Płyty PIR na dach- innowacyjna izolacja termiczna

Jak wszyscy wiemy, brak izolacji termicznej dachu jest jednoznaczny z poważnymi stratami ciepła. Jedynym skutecznym sposobem, aby je ograniczyć, jest właściwe docieplenie tej konstrukcji. Jeszcze do niedawna powszechnie stosowano do tego celu wełnę mineralną lub styropian. Te tradycyjne rozwiązania nie są jednak tak efektywne, jak płyty PIR na dach. Ten innowacyjny materiał termoizolacyjny ma bowiem znacznie lepsze parametry techniczne. Cechuje się najniższym współczynnikiem przenikalności cieplnej wśród dostępnych na rynku rodzajów izolacji termicznych. Co najważniejsze, jest lekki, wytrzymały, nienasiąkliwy i stabilny wymiarowo, a przede wszystkim wyjątkowo prosty w montażu.

Nowatorski materiał o wyjątkowych właściwościach

Płyty PIR na dach to aktualnie najbardziej efektywny materiał termoizolacyjny. Na rynku dostępne są przeróżne ich rodzaje, dostosowane do rozmaitych potrzeb. Znajdują one zastosowanie przy docieplaniu dachów skośnych, ale także płaskich. Jedne z nich są przeznaczone do nakrokwiowej izolacji termicznej dachu, inne, wykończone między innymi płytą gipsowo-kartonową świetnie się sprawdzają przy docieplaniu dachu od wewnątrz.

Bez względu na to, jaki rodzaj płyty PIR wybierzesz, możesz mieć pewność, że to materiał termoizolacyjny o najlepszych właściwościach termoizolacyjnych. Łatwy montaż, niewielka waga, wysoka wytrzymałość na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne, odporność na wilgoć i różnorodne czynniki biologiczne to zalety, które z pewnością przemawiają za użyciem tego nowatorskiego produktu do docieplenia powierzchni dachu.

Idealna izolacja termiczna dachu

Płyta PIR to doskonała alternatywa dla tradycyjnych materiałów termoizolacyjnych. Przy niewielkiej jej grubości ma ona znacznie lepsze parametry techniczne niż inne, dostępne na rynku termoizolacje. Przeciętny współczynnik przenikalności cieplnej płyty PIR wynosi 0,022 W/m.K. Niewielka jej waga i świetne właściwości izolacyjne sprawiają, że z powodzeniem można ją stosować nawet na dużych połaciach dachowych, co najważniejsze, nie zwiększając znacznie ich wagi. Jeśli więc szukasz innowacyjnego materiału termoizolacyjnego, który zapewni szczelną osłonę izolacyjną Twojego dachu, płyta PIR będzie najlepszym rozwiązaniem.

Materiał zewnętrzny

urządzenia do czyszczenia sieci wuko

Redakcja epolmark.pl

Witamy na ePolmark - stronie, która jest Twoim przewodnikiem po świecie aranżacji, ogrodów i wnętrz. Nasi redaktorzy przygotowują artykuły z pełną starannością. Platforma dedykowana jest wszystkim, którzy pragną wprowadzić piękno i funkcjonalność do swojego domu i ogrodu. Niezależnie od tego, czy szukasz inspiracji do dekoracji wnętrz, nowoczesnych rozwiązań technologicznych, porad dotyczących zakupów, czy wskazówek na temat pielęgnacji ogrodu, znajdziesz to wszystko na epolmark.pl.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?