epolmark.pl

Strona o aranżacjach, ogrodach i wnętrzach.

Elektronika

Jak połączyć telefon z tv – cenne wskazówki o których trzeba pamiętać

Jak połączyć telefon z tv – cenne wskazówki o których trzeba pamiętać

Nowoczesne telewizory Smart TV cieszą się w Polsce bardzo dużym zainteresowaniem. W dużej mierze to właśnie dzięki nim można skorzystać z bezprzewodowego połączenia z telefonem za pomocą technologii Wi-Fi. Problemy pojawiają się jednak wtedy, gdy nie posiadamy telewizora Smart. Warto zatem dowiedzieć się, jak połączyć telefon z TV.

Jak podłączyć smartfona do telewizora przez usb?

Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście podłączenie telefonu do telewizora poprzez popularne złącze USB-C. Jeżeli chcemy skorzystać z tego rozwiązania, to w pierwszej kolejności należy upewnić się, czy nasz telewizor wspiera przesył video właśnie przez złącze USB-C. Tego typu informacje można znaleźć w instrukcji i na stronie producenta danego modelu telewizora. Aby podłączyć nasz telefon do telewizora potrzebna będzie także specjalna przejściówka z USB-C na HDMI. Końcówkę USB-C podłączamy bezpośrednio do telefonu, a końcówkę HDMI do telewizora. W głównym menu telewizora wybieramy INPUT albo TV/VIDEO. Ostatnim zadaniem jest wybranie z dostępnej listy odpowiedniego złącza do którego podłączony jest nasz kabel.

Podłączenie przez SlimPort

Telefon można połączyć z telewizorem również przez SlimPort. Jest to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla właścicieli starszych telefonów komórkowych, które korzystają ze złącza SlimPort. Aby dokonać połączenia potrzebny będzie specjalny adapter Micro-HDMI lub HDMI. Dostępne są także specjalne adaptery Micro – HDMI na VGA, które bez problemu można kupić w przystępnej cenie na Allegro. Końcówkę micro-HDMI wkładamy do stosownego złącza w telefonie. Jeżeli chodzi o HDMI albo VGA to podłączamy je do telewizora. Jak powyżej z menu telewizora należy wybrać odpowiednie INPUT video, dzięki któremu będzie można dokonać połączenia.

Jakie są najczęstsze problemy?

Nowoczesny sprzęt technologiczny bardzo szybko ewoluuje. Producenci praktycznie co roku dostarczają nowe porty, aby zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. W dużej mierze to właśnie szeroka oferta sprzętu i różnorodne technologie sprawiają, że wiele osób nie wie, jak podłączyć smartfona do telewizora przez usb. Nawet jeżeli skorzystamy z odpowiedniej przejściówki, to w dalszym ciągu telefon może niestety nie przesyłać obrazu na nasz telewizor. Problemy pojawiają się zwłaszcza wtedy, gdy telefon nie posiada MHL. W takiej sytuacji nawet pasujące przejściówki nic nie wskórają. Warto wspomnieć również o tym, że udostępnianie ekranu telefonu bezpośrednio na telewizor zużywa bardzo dużo energii. Aby uniknąć tego problemu najlepiej skorzystać z dobrodziejstwa przejściówki z dodatkowym złączem USB, które przeznaczone jest do ładowania. Nowoczesne smartfony nie posiadają również technologii, które wykorzystywane są w starszych modelach telewizorów. Wynika to głównie z tego, że większość producentów stawia na technologię bezprzewodową. Jeżeli posiadamy stosunkowo nowy telefon to najlepiej dokupić transmiter bezprzewodowy typu Miracast. To właśnie dzięki niemu będzie można sparować telefon z telewizorem.

READINGMALOPOLSKA

Udostępnij