epolmark.pl

Strona o aranżacjach, ogrodach i wnętrzach.

Dom

Jak wybrać idealny basen stelażowy?

Jak wybrać idealny basen stelażowy?

Lato to dobry czas, by spędzać weekend we własnym ogrodzie. Najlepiej na kocu, leżaku lub we własnym basenie. Przyjemnie chłodna woda pozwoli poradzić sobie z najgorszymi upałami. Jak jednak wybrać odpowiedni model?

Jak wybrać basen stelażowy?

Dawniej ogród z basenem należał do luksusów. Obecnie każdy może stworzyć sobie takie prywatne miejsce rekreacji. Sklep internetowy Baseny Ogrodowe posiada różnorakie modele, które możemy dopasować do swoich potrzeb. Znajdziemy baseny stelażowe, rozporowe, całoroczne czy dmuchane oraz wiele produktów do basenów.

To wszystko pozwoli nam dobrze zagospodarować przestrzeń we własnym ogrodzie. Warto jednak wiedzieć, czym się kierować podczas wyboru odpowiedniego modelu i na co zwrócić jeszcze uwagę podczas kupna basenu. I właśnie na tym się teraz skupimy.

Pierwsze kroki przed kupnem basenu

Trudno jednoznacznie stwierdzić, jaki basen stelażowy warto kupić. Wpływa na to wiele kwestii, jak własne preferencje, potrzeby, styl życia. A także to, czy basen będzie przeznaczony tylko dla nas, na imprezy ogrodowe, dla naszej rodziny. Nie można zapomnieć także o ilości miejsca w ogrodzie. Jeśli posiadamy niewielką przestrzeń, nie powinniśmy wybierać ogromnego modelu. Jednak gdy mamy całkiem spory ogród, możemy pozwolić sobie na duży basen dla wielu osób.

Ważna jest też kwestia finansowa. Zakup basenu to też kupno pompy filtrującej, chemii czy dbanie o wodę w basenie. Jeśli potrzebujemy czegoś dla dzieci lub zwykłe leżenie w wodzie, to lepiej będzie postawić na tańszy model, który ma mniej wymagań, np. basen dmuchany czy rozporowy.

Jaki wybrać rozmiar i kształt?

Warto pamiętać, żeby nie kupować basenu niedostosowanego do ogrodu. Jeśli mamy mały ogród, nie obawiajmy się wybrać mniejszy model. W nim także można się ochłodzić, a w przypadku dziecku – pluskać się i nurkować.

Jeśli chodzi o kształt, jest to kwestia całkowicie indywidualna. Można jednak wspomnieć, że o wiele lepiej pływa się w prostokątnym niż okrągłym. A gdy nam na tym zależy, warto zakupić basen stelażowy o pojemności ponad 10 tys. litów.

Gdzie znajdzie się basen?

W idealnej sytuacji postawimy basen na specjalnej macie na kostce brukowej lub deskach tarasu. Jednak nie zawsze mamy taką możliwość i po prostu stawiamy go na trawniku. Warto jednak wtedy oczyścić teren z ostrych kamyczków, patyków tak, by uzyskać płaską ziemię. Na niej kładziemy matę, na której dopiero stawiamy przygotowany basen. Dzięki temu zwiększamy jego żywotność. Wszelkie przechyły mogą doprowadzić do wybrzuszenia i osłabienia materiału.

Udostępnij